Druk na tkaninie

Materiały tekstylne są niezastąpione w wielu dziedzinach, począwszy od zapewnienia komfortu termicznego, przez ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, po zastosowania techniczne i dekoracyjne. Z materiałów poliestrowych, które oferujemy w naszej hurtowni w Częstochowie, można wykonać niemal wszystko. Na rozmaitość asortymentu, jaki z ich powstaje wpływa też drukowanie na tkaninach, które wykonujemy usługowo na zlecenie naszych Klientów.


Druk na materiale i jego zalety


Oferta tkanin poliestrowych, jaką przygotowują producenci jest bardzo szeroka. Pomimo to nie zawsze gama kolorów czy wzorów pozwala wybrać rozwiązania odpowiednie do realizowanego projektu. Przykładem jest tworzenie spójnej aranżacji wnętrz, w której każdy detal powinien być kolorystycznie i wzorniczo dopasowany do ogólnej koncepcji. Druk cyfrowy na tkaninach stwarza projektantom i producentom możliwość tworzenia niepowtarzalnych kolekcji. Z nami zrealizujesz indywidualnie zaprojektowane motywy.   

Nowoczesna technologia druku na tkaninach pozwala na wykonanie niemal każdego wzoru, z zastosowaniem dowolnej kompozycji kolorystycznej. Dzięki temu na zlecenie klienta wykonamy zarówno powtarzalne kompozycje otwarte, jak i naniesiemy pojedyncze motywy, które będą tematycznym akcentem lub urozmaiceniem jednolitego tła.

 

Oferta tkanin do zadruku: https://arcavia.pl/tkaniny/8-do-druku

 Materiał na baner reklamowy

Drukowane na materiale metodą transferową


Nasza drukarnia tkanin dysponuje wyposażeniem i materiałami, dzięki którym oferujemy Klientom sprawdzone techniki nanoszenia wzorów. Druk sublimacyjny na tkaninach jest wykonywany z wykorzystaniem zjawiska sublimacji, czyli przemiany substancji stałej w gaz z pominięciem jej fazy ciekłej. Na stosowanie tej techniki pozwala jedynie włókno poliestrowe. Nie można wykonać tego rodzaju druku na bawełnie czy poliamidzie.


Druk transferowy na tkaninach tworzymy za pomocą specjalnych atramentów oraz papieru transferowego. Proces przenoszenia wzorów odbywa się w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Do wyjątkowych zalet techniki sublimacyjnej zaliczają się intensywne, żywe kolory wykonanych wzorów oraz precyzyjne odwzorowanie szczegółów. Ponadto nadruk na materiale jest bardzo odporny na ścieranie oraz promieniowanie UV. Charakteryzuje się brakiem sztywności zadrukowanej powierzchni. Jest to również technika ekologiczna, a wykorzystane farby są wolne od rozpuszczalników.


Gdzie można wykorzystać drukowanie na tkaninie?


Wydruk na materiale sprawdza się praktycznie w przypadku każdego zastosowania tkaniny poliestrowej.

W ofercie naszej hurtowni mamy szeroki wybór poliestrów z przeznaczeniem do nanoszenia wzorów techniką sublimacyjną. Poszczególne produkty różnią się gramaturą i właściwościami, dzięki czemu można je dobrać do wielu zastosowań. Oferujemy materiały na wózki, namioty handlowe, parasolki, odzież turystyczną o przeciwdeszczową, a także obrusy wodoodporne i wiele innych wyrobów.  


Zastosowanie druku sublimacyjnego na tkaninie pozwoli na stworzenie własnej, unikalnej kolekcji produktów takich jak np. wózki dziecięce z konkretnym motywem bajkowym czy namioty handlowe z logo i nazwą firmy, przeznaczone do prowadzenia sprzedaży promocyjnej w terenie.

 

Nadruk na tkaninie na potrzeby reklamy


Nasza drukarnia tkanin oferuje swoje usługi przede wszystkim przedsiębiorcom. Wykonujemy nadruki na materiałach w ilościach hurtowych, a takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w reklamie. W efekcie możecie Państwo zamawiać u nas unikalne tkaniny drukowane na odzież reklamową czy inne tekstylia. Wytrzymałe poliestrowe torby na zakupy doskonale sprawdzą się jako opakowanie firmowe produktów. Sieciom sklepów czy salonów usługowych możemy zaoferować dostawy dużych partii tkanin poliestrowych na torby wielorazowe, odzież roboczą i inne tekstylne gadżety reklamowe.  

Transferowy wydruk na materiale to również sposób na stworzenie własnej kolekcji obrusów firmowych w sieci restauracji czy firm cateringowych. Możliwości jest tak wiele, jak wiele znajdziecie Państwo pomysłów na wykorzystanie unikalnych motywów drukowanych na naszych tkaninach. Zapraszamy do współpracy producentów odzieży, obrusów i innych wyrobów tekstylnych z unikalnym nadrukiem sublimacyjnym.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

FaLang translation system by Faboba