Druk na tkaninach: gdzie można go wykorzystać?

Nadruki na tkaninach i tekstyliach to nieodłączny element produkcji odzieży, dekoracji wnętrz czy zasłon.

Stanowią one nie tylko formę oryginalnej ozdoby, ale często także reklamy. Druk na tkaninie to popularny i niedrogi sposób na zareklamowanie usług i produktów w widoczny i efektywny sposób. Drukowanie na tkaninach dotyczy nie tylko koncernów odzieżowych – zadrukowane tkaniny o odpowiednich właściwościach i formie druku doskonale sprawdzają się jako banery reklamowe. W jaki sposób powstaje taka reklama? Jakie metody druku reklamowego są obecnie wykorzystywane?

Metody drukowania na tkaninach – druk sublimacyjny

Rozwój technologii sprawił, że w ciągu ostatnich lat metody drukowania na tkaninach znacząco się zmieniły i uległy unowocześnieniu. Dzięki temu wykonany wydruk jest bardzo precyzyjny i dokładny, a przy tym odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, w wypadku reklam zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też dobór tkaniny do zadruku, która powinna być elastyczna, wodoodporna oraz wytrzymała. Jedną ze skuteczniejszych metod drukowania reklamowego na tkaninach jest metoda sublimacji. Jak sama nazwa wskazuje, w jego trakcie wykorzystywane jest zjawisko sublimacji, czyli zamiany substancji stałej w gaz, bez stanu ciekłego pomiędzy tymi fazami. Tego rodzaju metodę stosuje się wyłącznie na tkaninach poliestrowych, nie nadaje się ona do stosowania na tkaninach bawełnianych czy poliamidzie. Cały proces przenoszenia druku na tkaninę odbywa się w warunkach wysokiego ciśnienia oraz wysokiej temperatury. Efekty są bardzo zadowalające, gdyż metoda sublimacji pozwala przenieść wzór do druku na tkaninę w niemalże niezmienionym stanie. Odwzorowana zostaje zarówno intensywność kolorów, precyzja linii, jak i najdrobniejsze szczegóły obrazka. Jednocześnie uzyskany baner reklamowy staje się odporny na promieniowanie UV, wpływ wody, a także na ścieranie. Metoda sublimacji jest też przyjazna dla środowiska, gdyż w procesie drukowania wykorzystuje się specjalne farby wolne od szkodliwych rozpuszczalników.

Zobacz naszą ofertę: Drukowanie tkanin

Drukowanie tkanin

Tkaniny odpowiednie do druku sublimacyjnego

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do druku sublimacyjnego musimy dobrać tkaninę o odpowiednich właściwościach, nie każda z dostępnych na rynku będzie odpowiednia. W naszej hurtowni dysponujemy bogatą paletą tkanin poliestrowych odpowiednich do druku sublimacyjnego, który również oferujemy naszym Klientom firmowym. Oferujemy tkaniny poliestrowe o różnych kolorach, fakturach oraz gramaturze. Ich wysoka jakość sprawia, że idealnie nadają się do produkcji reklamowych banerów o różnych właściwościach. Dbamy o to, by dobrana tkanina pasowała kolorystycznie do zadruku, tak, aby reklama była czytelna i atrakcyjna wizualnie. Chętnie spełnimy oczekiwania najbardziej wymagających Klientów i podejmiemy się nawet skomplikowanych projektów. Oprócz banerów reklamowych, tkaniny do zadruku sprawdzą się także przy produkcji reklamowych toreb na zakupy, odzież roboczą z wydrukowanym logo firmy czy inne gadżety reklamowe.

Dlaczego warto zdecydować się na reklamę banerową?

Obecnie firma bez odpowiedniej reklamy właściwie nie istnieje. To jedyna metoda na dotarcie do większego grona odbiorców zyskanie nowej rzeszy Klientów. Taka reklama ma nie tylko informować o świadczonych usługach, ale przede wszystkim zachęcać do skorzystania z nich. Dobór kolorów, haseł reklamowych i zdjęć ma więc kluczowe znaczenie. Baner reklamowy umiejscowiony przy ruchliwej drodze to świetny sposób na dotarcie do wielu osób naraz w krótkim czasie. Czytelny, wyrazisty i precyzyjny wydruk reklamowy utkwi w świadomości przejezdnych kierowców i może ich skłonić do skorzystania z reklamowanych usług i produktów. Taka reklama jest bardzo skuteczna, dlatego przedsiębiorcy chętnie z niej korzystają. Aby jednak taka była, musi być stworzona z odpowiednio dobranych materiałów i metod. Nasza firma oferuje sprawdzone, nowoczesne formy druku reklamowego. Z przyjemnością podejmiemy w tym zakresie współpracę z producentami i dystrybutorami odzieży, obrusów oraz innych wyrobów tekstylnych w celu realizacji hurtowych zamówień, a także z firmami chcącymi zaprojektować wyjątkowe banery reklamowe.

FaLang translation system by Faboba