Reklama na tkaninach: jak ją wykorzystać?

Trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności bez jakiejkolwiek formy reklamy. Dobrze stworzona reklama może nie tylko przedstawić nasze usługi czy produkty w atrakcyjnym świetle, ale pomóc pozyskać konkretne grono odbiorców.

Obecnie form reklamy jest naprawdę bez liku, a jej dobór zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju oferowanych usług, ich zasięgu i rodzaju grupy docelowej. Jedną z najpopularniejszych i najstarszych form reklamy są banery reklamowe, inaczej mówiąc reklama wielkoformatowa, drukowana na tkaninach. W jaki sposób powstaje taka reklama? Jakie metody wykorzystuje się przy produkcji tkanin reklamowych? I dlaczego warto skorzystać właśnie z tej formy reklamy?

Zobacz też: drukowanie tkanin

Reklama drukowana na tkaninie poliestrowej

Aby reklama wielkoformatowa na tkaninie spełniła swoją funkcję, należy wybrać odpowiedni rodzaj materiału. Nasza drukarnia wykorzystuje przede wszystkim wysokiej klasy tkaniny poliestrowe. Są one dostępne w bardzo wielu kolorach, które nie tracą na nasyceniu pomimo ekspozycji na światło słoneczne. Tkaniny poliestrowe cechują się też dużą wytrzymałością, zatem doskonale sprawdzą się do produkcji zewnętrznych banerów reklamowych.

Druk sublimacyjny i transferowy – na czym polega?

Po wyborze dobrej jakości tkaniny poliestrowej przychodzi pora na wybór sposobu drukowania. Aby reklama wielkoformatowa była atrakcyjna wizualnie, musi być wykonana bardzo dokładnie. Dlatego istotne jest, by wybrana metoda drukowania pozwala na dokładne odwzorowanie motywu, zachowanie jego oryginalnych barw i ostrości. Takie możliwości daje druk sublimacyjny – metoda, z której z powodzeniem korzystamy.

Jak sama nazwa wskazuje, druk sublimacyjny wykorzystuje zjawisko sublimacji, a więc przemiany substancji stałej w gaz, pomijając jej formę ciekłą. Jego wykonanie wymaga wysokiej temperatury, aby przenieść farbę bezpośrednio na podłoże za pomocą cyfrowej drukarki. Ten rodzaj wydruku jest możliwy tylko na tkaninach poliestrowych. Na podobnej zasadzie odbywa się druk transferowy, z tym że wzór najpierw jest drukowany na folii lub papierze, a dopiero potem przenosi się go na tkaninę. Metoda ta jest całkowicie ekologiczna i niezwykle skuteczna.

Wykorzystanie druku sublimacyjnego w tworzeniu materiałów reklamowych

Druk sublimacyjny sprawdza się podczas wykonywania reklam na wózkach, namiotach handlowych, parasolach, a także banerów promocyjnych i wystawowych. Do zalet druku sublimacyjnego zaliczamy wysoką jakość uzyskanych produktów – zachowanie żywych kolorów, doskonałe odwzorowanie drukowanych wzorów względem oryginału, a przez to duża atrakcyjność reklamy. Poza tym taki baner reklamowy jest odporny na ścieranie, warunki pogodowe, a także promieniowanie UV, co jest bardzo ważne w przypadku reklam zewnętrznych. W taki sposób można zrealizować każdy projekt, dzięki czemu uzyskany efekt jest oryginalny i niepowtarzalny. To świetna metoda na stworzenie własnego unikatowego logo czy wzoru i naniesienie go na produkty wykonane z tkanin poliestrowych, na przykład na duże torby reklamowe czy inne gadżety reklamowe.

Inne metody druku reklamowego – druk cyfrowy

Oprócz druku sublimacyjnego, popularne są także inne metody, na przykład druk cyfrowy UV, latex i eco solvent. Druk cyfrowy to metoda w pełni zautomatyzowana – zarówno projekt wzoru, jak i jego wydruk powstaje za pomocą programu komputerowego. Można ją przyrównać do tradycyjnego drukowania na komputerze, z tym że druk na tkaninach wymaga zastosowania innych farb. Drukowanie cyfrowe polega na rozpylaniu kropli farby przez głowicę drukarki w odpowiedni sposób, aby uzyskać pożądany wzór. Efekty są bardzo zadowalające, gdyż przy druku cyfrowym wykorzystuje się farby, które można ze sobą mieszać, uzyskując właściwie dowolny kolor i odcień.

Druk cyfrowy możemy podzielić na wspomniane wcześniej metody: UV, latex oraz eco solvent. Druk UV wykonuje się farbami do utrwalania za pomocą promieniowania UV, druk lateksowy wykonuje się specjalnymi farbami lateksowymi na bazie wody, natomiast druk eco solvent wykonywany jest farbami solventowymi, tworzonymi na bazie rozpuszczalników organicznych.

Podejmij współpracę z firmą ARCAVIA

Firma ARCAVIA z Częstochowy to eksporter i importer tkanin poliestrowych na rynek europejski. Zajmujemy się także wykonywaniem reklamy drukowanej. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości tkaniny wodoodporne, ognioodporne, odblaskowe, a także tkaniny na zasłony oraz tkaniny przeznaczone do druku. Zapraszamy do współpracy producentów reklam zewnętrznych, pneumatycznych czy podświetlanych, jak i producentów namiotów handlowych, wózków, plecaków, parawanów plażowych czy zasłon i rolet, którzy chcieliby wykonać reklamę na ich powierzchni.

Współpraca z nami to gwarancja wyboru najwyższej jakości materiałów, realizacja indywidualnych projektów i elastyczne podejście, ciekawe wzornictwo, dbałość o najdrobniejsze detale, możliwość wykonania próbnego wydruku, powtarzalność wykonywanych wydruków, dobry kontakt i terminowość. Zachęcamy do skontaktowania się z nami!  

FaLang translation system by Faboba