ARCAVIA ist exporter und importer von Poliesterstoffen.

  • 31.jpg
  • 32.jpg
  • 33.jpg
  • 34.jpg
  • 35.jpg
  • 36.jpg

Das Anfrageformular (0)

Metallisch

Arcavia – jako eksporter i importer wodoodpornych tkanin poliestrowych – oferuje szeroki wybór tkanin metalizowanych, w tym warianty imitujące skórę (ekoskóra).

Są one dostępne w kilku popularnych kolorach, w tym w odcieniach brązu, czerwieni, granatu i czerni. Są to tkaniny poliestrowe wyposażone w dodatkową powłokę metaliczną, dzięki której zyskują nowe walory estetyczne.

Czym jest tkanina metaliczna?

Tkanina metaliczna czy też metalizowana jest materiałem, którego powierzchnię pokryto bardzo cienką warstwą metalu. W efekcie lekko lśni, a przy poruszaniu się, odbija promienie światła, tworząc fantazyjne refleksy.

Niektóre odmiany produktów mogą optycznie zmieniać kolor, zależnie od kąta patrzenia czy sposobu ułożenia materiału. Podstawę tkanin metalizowanych tworzy poliester o określonej gramaturze, wytwarzany tradycyjnymi metodami. Do tej grupy zalicza się też tkaniny, w które została wpleciona nić brokatowa.

Zastosowanie tkanin metalicznych w przemyśle

Tkaniny metaliczne to najczęściej tkaniny przemysłowe. Z uwagi na swoje właściwości znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach jako elementy odzieży ochronnej.

Dzianina lub tkanina metalizowana zapewnia efekt rozpraszania ciepła. Jednocześnie nie blokuje promieniowania podczerwonego i UV. Świetnie nadaje się np. na osłony twarzy. Natomiast w dekoratorstwie wnętrz jest wykorzystywana do szycia zasłon, poduszek, kap i innych dekoracji tekstylnych.

 

FaLang translation system by Faboba