ARCAVIA is an export - import company of polyester fabrics.

  • 31.jpg
  • 32.jpg
  • 33.jpg
  • 34.jpg
  • 35.jpg
  • 36.jpg

The inquiry form (0)

For Printing

 Nadruk na tkaninach jest jedną z najprostszych metod zdobienia odzieży i tekstyliów użytkowych. Do jego wykonania najlepiej nadają się tkaniny poliestrowe, które doskonale przyjmują barwniki przenoszone między innymi metodą transferową.

W asortymencie mamy materiały poliestrowe jednobarwne, o różnej gramaturze, dzięki czemu można je dopasować do konkretnego zastosowania.

Tkaniny flagowe

W ofercie hurtowni Arcavia można znaleźć między innymi gładkie tkaniny flagowe, przeznaczone do szycia różnych flag państwowych.

Przystosowanie ich do wykonywania nadruków różnymi metodami, umożliwia nanoszenie godeł i symboli znajdujących się na flagach.

Materiały poliestrowe

Przeznaczone do nadruku tkaniny poliestrowe z naszej oferty są częścią różnych linii wzorniczych, charakteryzujących się konkretną gramaturą i związaną z nią spójnością splotu czy strukturą powierzchni.

Są to zarówno materiały poliestrowe gładkie, jak również o lekko chropowatej fakturze. Polecamy tkaniny do nadruku Discovery, Monaco, Dante Canvas, Sonic i Sonic MAT, Feder Air oraz kilka innych.

Nadruk na tkaninach poliestrowych – sposoby druku

Nadruk na tkaninach poliestrowych, które mamy w sprzedaży, może być wykonywany jedną z wielu metod. Oto najpopularniejsze z nich:

Sitodruk

Sitodruk jest metodą nanoszenia farby na tkaninę przez specjalne sito. Część oczek tego sita jest zamknięta, a oczka otwarte układają się w pożądany wzór. Przeciskając przez nie farbę, taki motyw można odwzorować na materiale. Aby uzyskać wzór kolorowy, stosuje się kilka sit o innym układzie otwartych oczek.

Druk sublimacyjny

Ta metoda może być wykorzystywana do nanoszenia wzorów na białym poliestrze. Druk sublimacyjny jest też nazywany pośrednim lub transferowym. Wzór nie trafia na materiał bezpośrednio z drukarki, lecz jest transferowany z nośnika. Jest nim specjalny papier transferowy, na którym wykonuje się nadruk.

Następnie nośnik umieszcza się na materiale i całość trafia do prasy. Pod wpływem wysokiej temperatury, farba przechodzi ze stanu stałego w gazowy (sublimacja) i wnika w strukturę tkaniny.

Druk plastizolowy

Druk plastizolowy jest jednym z wariantów druku sublimacyjnego, przy czym do jego wykonania stosuje się specjalne farby. Po naniesieniu na tkaninę, tworzą one specyficzną gumową powierzchnię, bardzo odporną na spieranie nawet w wysokich temperaturach.

Folia flex

Nanoszenie wzorów na tkaniny polega na wycinaniu ploterem elementów z folii flex, a następnie na ich wprasowywaniu. Na podłoże najlepiej nadaje się poliester. Zaletą metody jest brak dodatkowych kosztów, jakich wymaga np. przygotowywanie szablonów. Dlatego folią flex można zdobić nawet pojedyncze sztuki odzieży.

Druk UV

Drukowanie tą metodą jest możliwe na rozmaitych materiałach, w tym także na tkaninach. Do wykonania wzorów wykorzystuje się specjalne farby światłoutwardzalne, które twardnieją pod wpływem promieni UV. Wzory wykonane tą techniką są nasycone i bogate w szczegóły.

Druk Eco-solvent

Druk Eco-solvent jest rodzajem druku transferowego, wykonywanego za pomocą specjalnych pigmentowych atramentów na bazie rozpuszczalników organicznych. Polega na wgrzewaniu folii z nadrukiem, nałożonej na odzież za pomocą specjalistycznych pras termotransferowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FaLang translation system by Faboba