Materiały, tkaniny, dzianiny – to pojęcia, które wszyscy znamy, ponieważ to właśnie z nich wyprodukowano wiele rzeczy, które nas otaczają. Na przykład ubrania, tekstylia dekoracyjne, użytkowe, leżak na plażę czy podręczną torbę na zakupy. Co wiemy o tkaninach, jak powstają i jak wykorzystuje się ich właściwości?

Materiały tekstylne są niezastąpione w wielu dziedzinach, począwszy od zapewnienia komfortu termicznego, przez ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, po zastosowania techniczne i dekoracyjne. Z materiałów poliestrowych, które oferujemy w naszej hurtowni w Częstochowie, można wykonać niemal wszystko. Na rozmaitość asortymentu, jaki z ich powstaje wpływa też drukowanie na tkaninach, które wykonujemy usługowo na zlecenie naszych Klientów.

materiał na maseczki

Z uwagi na liczne zapytania o dostępność materiałów, które mogą być użyte do szycia maseczek ochronnych, pragniemy poinformować, że w naszej ofercie znajdą Państwo tkaniny poliestrowe o różnych splotach i gramaturze. W zależności od konstrukcji maseczki lub innych elementów odzieży ochronnej (np. fartuchów, kombinezonów i ochraniaczy) - producenci mogą indywidualnie zdecydować o doborze odpowiedniego materiału, posiadającego optymalne parametry. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje oraz wyjaśniamy sposób zamawiania tkanin. 

Drodzy Klienci,

W obliczu panującego stanu zagrożenia epidemicznego w związku z epidemią COVID-19 w Polsce wprowadziliśmy działania mające na celu zachowanie bezpiecznej wymiany handlowej w najlepszy możliwy sposób. Ze względu na to, że zaopatrują się w nasze tkaniny producenci maseczek oraz odzieży ochronnej zdecydowaliśmy aby firma Arcavia pozostała otwarta. 

Prosimy o zapoznanie się z przebiegiem realizacji zamówień:

1. Klienci nie wchodzą do biura - zamówienia składane są przez zainstalowany przed wejściem domofon, można je również składać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Faktury wysyłane są mailowo. Prosimy o ich podpisanie i odesłanie drogą pocztową.

3. Przypominamy, że nie przyjmujemy płatności kartą. Gotówkę prosimy przygotować w zamkniętych kopertach.

4. Zamówiony towar zostanie wystawiony przed magazyn.

Życzymy sobie i wam dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.

Pozdrawiamy,
Zespół Arcavia

Gdziekolwiek się nie obejrzeć, otaczają nas tkaniny. Nosimy je na sobie. Są obecne w naszych domach, pracy, sklepach, hotelach. Jednym z popularniejszych materiałów jest poliester - wyrób mający zaskakująco szerokie zastosowanie i obecny w praktycznie każdej dziedzinie życia człowieka. Czym jest poliester i jakie są jego zastosowania?

Meble tapicerowane stanowią ważną część wyposażenia większości miejsc. Dzięki specyficznej konstrukcji siedzisk i oparć, wypełnieniu pianką lub sprężynami i wykończeniu kolorowym materiałem tekstylnym są nie tylko bardzo wygodne. Pełnią też rolę dekoracji i podkreślają styl oraz klimat danego miejsca. Aby sprawdzały się w tej funkcji, a jednocześnie były praktyczne jest konieczny wybór odpowiedniej tkaniny tapicerskiej.